
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.35 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 6.35 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 12 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 4.535924 g |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 200 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | 30 mA |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Continuous Drain Current (ID) | 30 mA |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 12 V |
| Noise Figure | 0.6 dB |
| Max Frequency | 1 GHz |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Test Current | 10 mA |
| Test Voltage | 8 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 6 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
